Başkanlardan Tele- Çözüm

Sorunların zaman kaybetmeden çözüme kavuşturulması için belediye bürokratları da toplantıda hazır bulundu. Bir vatandaşın, Çiğli sınırlarında bulunan bir altyapı sorununu iletmesinin ardından Karşıyaka Belediye Başkanı Ünsal, Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız’ı arayarak yardım talebinde bulundu. Yıldız’ın sorunu çözme sözü salonda bulunanlar tarafından alkışla karşılandı.

KARŞIYAKALILAR KARAR SÜRECİNE DAHİL EDİLECEK

“Karşıyaka’yı birlikte yöneteceğiz” sloganıyla, vatandaşları da yerel yönetim sürecine dahil etmek isteyen Karşıyaka Belediye Başkanı B. Yıldız Ünsal, söz verdiği Vatandaş Buluşması’nın ilkini gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen buluşmaya 200’ün üzerinde Karşıyakalı katıldı. Talep ve önerileri tek tek dinleyen Başkan Ünsal, çözüm için bürokratlarına talimat verdi, konuların takipçisi olacağını söyledi.

İKİ BAŞKANDAN JET ÇÖZÜM

Halk Buluşması’nda söz alan bir vatandaş, Karşıyaka Spor Kulübü’nün Selçuk Yaşar Tesisleri önündeki yolun bozuk olduğunu ve su taşkınları nedeniyle yüzlerce sporcunun yolu geçmekte zorluk yaşadığını belirtti. Karşıyaka Belediye Başkanı B. Yıldız Ünsal, Çiğli sınırları içinde yer alan soruna da duyarsız kalmadı ve toplantı sırasında Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız’ı arayarak destek talebinde bulundu. Yol ile ilgili sorunu dinleyen Yıldız, o bölge için, İZSU’nun da içinde yer alacağı yeni bir proje hazırladıklarını söyledi ve çok kısa sürede köklü bir çözüm üreteceklerinin müjdesini verdi. İki başkan arasındaki “tele- çözüm ortaklığı” salonda bulunan vatandaşlar tarafından alkışla karşılandı.

“VATANDAŞ BULUŞMALARI HER AY YAPILACAK”

Karşıyaka Belediye Başkanı B. Yıldız Ünsal her ayın son salı gününde Vatandaş Buluşmalarını tekrarlayacaklarını ve farklı mahallelerdeki belediye tesislerinde halkın talep ve önerilerini dinleyeceklerini söyledi. Başkan Ünsal “Başta temel belediyecilik hizmetleri olmak üzere, farklı konularda vatandaşlarımızın görüş ve önerileri bizler için çok önemli. Düzenli olarak gerçekleştireceğimiz vatandaş buluşmaları ile Karşıyakalıları da yerel yönetim sürecine dâhil edeceğiz ve sorunları daha kısa sürede gidereceğiz. Çiğli Belediye Başkanımız Onur Emrah Yıldız’a da duyarlı yaklaşımı için teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x